Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krátké motoristické zhodnocení roku 2013

 Na závěr roku takové krátké motoristické zhodnocení..

Za rok 2013 jsem najel asi 50000 km. Přesně se to určuje těžko. Jezdil jsem celkem čtyřmi firemními Focusy, a pak ještě Octavií a Fabií, se kterými jezdil ve firmě mimo mě kdekdo, něco jsem najezdil s vlastními auty – Fiatem Temprou a Peugeotem 407, na kterých se střídáme s manželkou, jezdil jsem taky s bráchovým Citroenem C15 a Peugeotem 205 Cabrio..

Dvakrát jsem nedojel – na jednom služebním Focusu odešly vstřiky a čerpadlo na Pražském okruhu a do práce na dílnu mě dotáhla firemní servisní dodávka, u druhého Focusu prasknul rozvodový řemen  v Litvínově a do Prahy jsem se vrátil na plaťáku.

Jednou jsem táhl na laně jiné auto – přetahoval jsem za Kittem dcery Rover 414 z jednoho servisu do druhého..

Autem jsem byl ve 13 státech..

Absolutně nejdelší cesta byla o dovolené v červenci  5000 km za 11 dní naším Peugeotem 407 SW na trase Kamenice – Hamburg – Flensburg – Kodaň – Goteborg – Oslo – Stockholm – Helsinki – Petrohrad – Tallin – Vilnius – Warszawa – Kamenice. Bylo to přes deset států – Německo, Dánsko, Švédsko, Norsko, Finsko, Rusko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko.

Nejdelší cesta na jeden zátah byla teď těsně před Vánoci – 2000 km Focusem při svážení našich řidičů z Francie. Trasa Praha – Frankfurt – Koln – Aachen – Maastricht ( ten jsem si zařadil navíc) – Liege – Mons – Onnaing.  Udělal jsem si osobní rekord v řízení v kuse – 1200 km, 1000 tam a 200 ještě zpátky, než jsem volant půjčil ostatním na palubě, celá cesta trvala 23 hodin a vedla přes 4 státy – Německo, Holandsko, Belgii a Francii.

Mimo to jsme ještě byli jednou za hranicemi na Vánočních trzích v Drážďanech Peugeotem 407 a v červnu jsem byl v Mnichově jako pasažér..

Se starou Oktávkou jsme se zúčastnili závodu veteránů Zbraslav – Jíloviště, já jako řidič, kamarád jako „navigátor“ a získali jsme pohár za třetí místo ve své kategorii.

Jinak jsem sám nebo s manželkou projezdil spoustu míst v Čechách a na Moravě, během několika Festivalů otevřených sklepů, podzimní dovolené , víkendů na horách, služebních cestách a nebo jen takových operativních výletů.

Jako cíl zvítězil letos Most – na pobočku naší společnosti tam jezdím minimálně 1 x , max. i 5x za týden..

Takže to byl rok 2013 a roku 2014 nasadil laťku hodně vysoko..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář