Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tady by se od 4.7. měly začít objevovat čerstvé příspěvky z naší velké letní cesty. Představa je taková, že po většinu večerů snad bude možnost připojit se na net a připsat sem pár informací o tom, jaký byl den, kde jsme byli, kam jsme dojeli, připojit nějakou fotografii...

 Sobota 3.7.2010

 

 

Ráno jsme z Kamenice vyrazili přesně v devět hodin ráno. Cestou jsme viděli horu Říp a kolem Drážďan jsme dojeli do Berlína, kde jsme byli asi jednu hodinu po poledni. V Berlíně jsme viděli celé centrum, prohlédli jsme si např. Reichstag, včetně známé prosklené kopule, Braniborskou bránu, kde jsme sledovali kopanou Německo Argentina, prošli jsme třídu Unter den Linden, podívali se k Pergamonmuzeu. U Sprevy jsme si dali zmrzlinu a prohlédli si i Berlín z výšky 203 m z televizní věže. V Neptunově kašně u Červené radnice jsme se příjemně osvěžili a v podvečerních hodinách vyrazili S Bahnem na okraj města, kde na nás čekala horkem rozpálená Dášenka.

Cestou do Berlína jsme viděli lesy větrných elektráren a aquapark Tropical Islands. V Berlíně jsme jedli a pili: místní pivo Berliner Pilsner a ještě jeden druh točeného, opečenou klobásu v bagetě a dvoukopečkovou zmrzlinu. Nocovali jsme v Dášence na odpočívadle s výhledem na větrné elektrárny

 

 

Neděle 4.7.2010

 

Brzy ráno jsme s dobrou náladou a plni očekávání vyrazili směr Sassnitz, kam jsme přijeli přesně hodinu před odplutím trajektu a sledovali tak nejen jeho příjezd, ale i celé nakládání. Do trajektu se vešel nákladní vlak se snad třiceti vagony, desítky osobních aut, karavany a samozřejmě i pořádná kupa lidí. K cestování jsme si zkušeně vybrali ď lodi a pozorovali vzdalující pevninu, vlnící se moře a nadšené spolucestující. I nám se čtyřhodinová cesta velmi líbila. Relaxovali jsme a chytali bronz. Počasí opravdu vychází.

 

 

 

Do našeho hotelu ve Stockholmu jsme přijeli v půl osmé večer.

POZOR - protože jsou tyto stránky téměř naplněny, další obrázky z cesty budou na adrese www.cestovatelske.estranky.cz. Povídání bude pokračovat tam.

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 3.7.2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář